fa-IR   English (United States)
اخبار و مقالات
دسته بندی اخبار و مقالات
اخبار و مقالات
 • نکاتی چند در مورد کمپرسور های توربو

  كمپرسورهاي توربو شاخه‌ي پيشرفته و نسبتا نويني از كمپرسورهاي صنعتي هستند كه در امتداد مسير تكاملي و رو به رشد اين تجهيزات و با بهره‌گيري از جديدترين تكنولوژي‌هاي طراحي روز دنيا، ضمن حفظ و ارتقاي مزاياي كمپرسورهاي متداول، پيشرفت بسيار چشم‌گيري در كاهش مصرف انرژي، افزايش راندمان وكارائي دستگاه، بهبود پارامترهاي زيست محيطي و ... فراهم آورده و نواقص و معايب سيستم ‌هاي فعلي  را به نحو قابل توجهي مرتفع نموده است.

  پنجشنبه, شهريور 25, 1395
 • کمپرسور، حوزه کاربرد کمپرسور، دسته بندی کمپرسور

  از کمپرسور ها سال ها در فرآیندهای صنعتی استفاده شده است و به همین جهت این دستگاه ها جای ثابتی را در صنعت مدرن به دست آورده اند.
  پیشرفت مداوم فن آوری در زمینه استفاده از نیروی سیّالات و تبع آن استفاده از دستگاه کمپرسور باعث توسعه و افزایش قابل ملاحظه ی آن در بسیاری از حوزه هایی شده است که تا کنون ناشناخته بوده اند.

  يکشنبه, شهريور 21, 1395
 • کمپرسور

  کمپرسور ها را برحسب نیاز در اندازه های مختلفی می سازند و با توجه به نحوه کارکرد به سه نوع پیستونی ، دوار و گریز از مرکز تقسیم می شوند . کار کمپرسور ها ، ایجاد نیروی مکش لازم برای مکیدن گاز مبرّد  از اواپراتور ، متراکم کردن گاز ، و سپس فرستادن آن به کندانسور است ، که در آن گاز به مایع تبدیل می شود . مکندگی کمپرسور ، گاز را از سمت راست فشار ضعیف به سمت فشار قوی منتقل می کند ، و حجم گازی که باید متراکم شود بستگی به میزان جابه جایی پیستون کمپرسور دارد .

  جمعه, شهريور 19, 1395
 • کمپرسور چیست؟

  کمپرسور به ماشینی اطلاق می شود که از آن برای افزایش فشار سیالات تراکم پذیر (گازها و بخارات) استفاده می شود.

  پنجشنبه, شهريور 18, 1395
 • دسته‌بندی کمپرسور از نظر رفتاري

  برحسب چگونگی فرآیند تراکم، کمپرسور ها به دو دسته تقسیم‌ می‌شوند

  سه شنبه, شهريور 16, 1395
 • سرعت شفت در کمپرسور پیچی (Screw)

  آیا می‌دانید که کمپرسور پیچی با توجه به ابعاد کوچکتر روتور نسبت به سایر کمپرسورها جابجایی مثبت (Positive Displacement) حجم بیشتری از هوا را در واحد زمان جابجا می‌کنند؟

  يکشنبه, شهريور 14, 1395
 • بازدهی کمپرسور در ارتفاعات بالا

  آیا می‌دانستید که با افزایش ارتفاع از سطح دریا بازدهی کمپرسور کاهش می‌یابد؟ و با افزایش ارتفاع، چگالی هوا کاهش یافته و فشار هوای ورودی به کمپرسور که بر نسبت فشار آن (Pressure Ratio) تاثیرگذار است کم می‌شود.

  چهارشنبه, شهريور 10, 1395
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت هواسان محفوظ میباشد.
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟